ניווט באתר > מרכז קהילתי עם שלום > דף הבית > גיל חובב מגיע לאשדוד למפגש המלא בהומור ובחן האופייני לו לספר על משפחתו המיוחדת, אוכל, ירושלים, אהבה ועל השפה העברית האהובה לא פחות

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר


  • תושבים יקרים, ההרשמה לקייטנות הקיץ 2020 הסתיימה !!!

גיל חובב מגיע לאשדוד למפגש המלא בהומור ובחן האופייני לו לספר על משפחתו המיוחדת, אוכל, ירושלים, אהבה ועל השפה העברית האהובה לא פחות

מידע כללי

"אוכל קטן ונשים גדולות" מפגש עם גיל חובב.


גיל חובב מגיעה לאשדוד למפגש המלא בהומור ובחן האופייני לו לספר על משפחתו המיוחדת, אוכל, ירושלים, אהבה ועל השפה העברית האהובה לא פחות.
גיל חובב נולד בירושלים בשנת 1962. בן למשה חובב, מקרייני קול ישראל המיתולוגיים, ולדרורה בן אב"י, נכדתו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית. חובב למד בגימנסיה רחביה בעיר ואת שירותו הצבאי עשה במודיעין. הוא בעל תואר בספרות צרפתית ולימודים כלליים מהאוניברסיטה העברית. את גיל חובב אתם מכירים מהטלוויזיה, מהאינטרנט ומהרדיו, מספריו ומהרצאותיו. הוא מבשל, כותב ויוצר בתחום האוכל. בטלוויזיה הגיש חובב את התוכניות "שום פלפל ושמן זית", אותה גם כתב, את "עושים שוק", "עושים חג", קפטן קוק", "גיל חובב והתוספות", ועוד רבות אחרות. בגלי צה"ל הגיש את "ציפורי לילה מתרוננות", וברדיו ובעיתונים הוא כותב ומגיש פינות ביקורת מסעדות. חובב , בעל הוצאת ספרים פרטית משלו ובה הוא מוציא לאור את ספריו הרבים על בישול. ספרו המוכר ביותר של חובב הוא "מטבח משפחתי", בו הוא מספר את קורות משפחתו וילדותו המיוחדת, כשגיבורת הספר היא סבתו האהובה מומה, אשתו של איתמר בן אב"י. מחוויות אלו הוא חולק גם בהרצאותיו המשעשעות. "מטבח משפחתי" הוא ראשון בטרילוגיה הכוללת גם את "סוכריות מהשמיים" ו- "24 דלתות". בכולם חוויות וסיפורים שזורים הומור על משפחתו הבלתי רגילה, הרפתקאות ילדות, אוכל פשוט ואהבה גדולה. בסוף כל פרק מופיע המתכון המשפחתי. הוא מרבה להוציא ספרי בישול פשוטים ובגובה העיניים כמעט בכל נושא הקשור למטבח, כמו דיאטות, יין, מתוקים, בישול פשוט, ומתכונים לילדים. בספרו "Confessions of a Kitchen Rebbetzen" התחזה חובב לרבנית אמריקאית ובשמה, כביכול, כתב מתכונים וסיפורים על חייה. בעמודו האחרון של הספר הציג את עצמו ואת התרמית וגרם הפתעה לקוראים. גיל מעיד על עצמו כי "אוכל של סבתות" הוא המעניין ביותר עבורו, והוא רוצה לשמר את העולם ההולך ונעלם הזה ואת מתכוניו. "אני אוהב אוכל ישן. גיליתי שכייף תמיד לחזור אליו", הוא אומר .בעקבות כך ולאחר תחקיר מעמיק הוציא גיל את ספרו "אוכל של סבתא".

בהרצאתו 'אוכל קטן ונשים גדולות' גיל חובב ידבר על אוכל, ירושלים, אהבה ועברית. בהרצאה קלילה מספר חובב באילו תחבולות ניסו לפתות אותו, ילד ירושלמי כחוש ופוזל, לאכול דגים, איך הוקם הארגון לשחרור פלסטין בסלון ביתו, מדוע החליטה סבתו, לאה אבושדיד, לוותר על הנדוניה שלה כדי להינשא לאיתמר בן אב"י ומתי בדיוק גילתה לו בתו שהשפה העברית שיגעה אותו לחלוטין. כל זה בליווי סיפורים על אליעזר בן יהודה, משה חובב, חיל המודיעין הישראלי, ערוץ 2, מיטב מסעדות תבל והכל כמובן בעברית צחה.

הרצאה שהיא חוויה. "אוכל קטן ונשים גדולות" מפגש עם גיל חובב.

יום שלישי, 24.04.18 בשעה 19:30 מרכז קהילתי 'עם- שלום', רח' הרי גולן 6, אשדוד.

20 ש"ח בלבד כחלק ממיזם 'התושב במרכז הקהילתי'. להזמנות: 08-8687400

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
24/04/2018
ט' אייר התשע"ח
שלישי
19:30
מרכז קהילתי "עם שלום" 20 פרטים בטלפון -08-8687400